(044) 500-22-40, 42
(067) 217-04-74

ХОЛІНЕСТЕРАЗА (CHE) – коли активність дійсно важлива

НОВИНА від HUMAN
Набір реагентів для визначення ХОЛІНЕСТЕРАЗИ з метою оцінки функцій печінки.
 
 
Що таке холінестераза?

Холінестераза – це фермент, що грає важливу роль у нейром’язевій передачі, гідролізуючи ацетилхолін до ацетату та холіну та припиняючи синаптичну передачу. 

 

Для чого визначати холінестеразу у крові

Активність холінестерази є важливим біомаркером при різних клінічних сценаріях, наприклад:
  • Оцінка функцій печінки при гострих та хронічних захворюваннях (гепатитах, цирозах, метастазах).

Холінестераза синтезується у печінці, тому недивно, що її рівень у крові зазвичай зменшується при печінкових розладах. Ферментативна активність холінестерази – відомий і надійний маркер функціонального стану печінки.

  • Оцінка функцій печінки при отруєнні пестицидами, особливо органофосфатними.

Пестициди на основі органофосфату та карбамату пригнічують холінестеразу, тим самим провокуючи надмірну стимуляцію м’язевих скорочень. Це може спричинити неконтрольоване сіпання та судороги деяких м’язів, розлади дихання, конвульсії та в крайніх випадках смерть.

За даними Центру CDC (США), у більш ніж 75% населення США у сечі виявляють органофосфатні пестициди. В Україні ситуація не краща, оскільки яблука, віноград, персики, огірки, помідори, картопля та інші широковживані у нас овочі та фрукти очолюють список продуктів, в яких міститься найбільше токсинів і пестицидів.

  • Оцінка ризику пост-анестетичного ускладнення апное.

Деякі люди успадковують мутантну форму холінестерази, що обумовлює її низьку ферментативну активність. Такий дефект призводить до неможливості ефективно гідролізувати анестетик сукцинілхолін (суксаметоніум, діацетилхолін, дитилін), який є єдиним недеполяризуючим міорелаксантом, що застосовується у клінічній практиці.

Використання сукцинілхоліну для таких пацієнтів може спричнити тривале апное та важке відновлення після операції. Зрозуміло, наскільки важливо заздалегідь ідентифікувати пацієнтів, що мають низьку активність холінестерази перед операцією.

 

Як вимірювати холінестеразу: